Черно море спечели с минималното 1:0 срещу Витоша Бистрица в

...

"Черно море" с минимална победа срещу "Витоша" Бистрица

" Черно море " завоюва с минималното 1:0 против " Витоша " Бистрица в първия мач от плейофите на група А от втората осмица на Първа лига. Целият дуел се игра при непрестанен дъжд, като срещата бе дебютна в елита за основния арбитър Георги Гинчев от Велико Търново.

Домакините започнаха по-добре срещата и още във 2-ата минута можеха да открият резултата. Исмаил Иса стреля отляво, само че топката попадна в ръцете на вратаря на гостите Николай Кръстев. В 14-ата минута " Черно море " откри резултата, откакто Цветомир Панов центрира отляво, а връхлитащият Исмаил Иса с глава засече топката във вратата на гостите за 1:0.

В 22-ата минута гостите можеха да изравнят резултата. Илия Димитров от " Витоша " съумя да трансферира излезлия напред вратар на " моряците " Иван Дюлгеров, само че бранителят на домакините Цветомир Панов съумя да почисти топката от голлинията.

В 41-та минута гостите още веднъж бяха покрай равнене на резултата. След центриране отляво Венцислав Бонев засече топката с глава, само че ударът му се отби в напречната греда. В 43-та минута Матиас Курьор бе изведен в отлична позиция, напредна и стреля технично по земя, само че Кръстев съумя за избие.

В 50-ата минута " Черно море " бе покрай втори гол. Жордао Кардозо напредна в полета на гостите и стреля доста мощно от към 20-тина метра, само че за шанс на " Витоша " топката мина настрана от вратата. В 72-ата минута Илия Димитров засече топката с глава, само че ударът му бе слаб и вратарят Иван Дюлгеров улови топката.

Източник: btvnovinite.bg