Черно море победи Славия с 1:0 като гост в двубой

...

Черно море удари Славия в София с гол на Сердюк в последните секунди

Черно море победи Славия с 1:0 като посетител в дуел от 24-ия кръг на efbet лига, игран на стадиона в столичния квартал " Овча купел ". Единственият гол падна в третата минута на даденото от съдията продължение, а негов създател стана Евгений Сердюк. Варненци към този момент са с 42 точки, което им отрежда четвърто място във краткотрайното класиране, на една зад третия Ботев (Пд).

Първите минути не предложиха нищо забавно, а в 22-ата Евгений Сердюк излезе самичък против вратаря Светослав Вуцов и след контакт с него падна на терена. Реферът Димо Димов сподели жълт картон за симулация на украинския нападател на Черно море в тази обстановка. Малко по-късно още веднъж той имаше добра опция, само че ударът му с левия крайник мина около вратата.

В първата половина на втората част варненци съумяха да основат напрежение пред противниковата врата, само че до съществени голови рискове не се стигна. Удари към вратата на Вуцов насочиха Сердюк, Матиас Курьор и Васил Панайотов. Домакините също сътвориха някои положения пред Иван Дюлгеров, само че Борислав Цонев и Венцислав Керчев не съумяха да осъществят. Така се стигнва до последните секунди на срещата. Тогава влезлият като запаса Родриго Вилела нахлу отляво в наказателното поле и центрира към далечната греда, топката се отклони леко от крайник на бранител на " белите " и стигна до Евгений Сердюк, който от близко с глава матира Светослав Вуцов - 0:1.

В идващия 25-и кръг Черно море приема - Ботев (Враца) на 4 април (понеделник) от 17,30 ч. на стадион " Тича ".

Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Даниел Димов, Пабло Гарсия, Васил Панайотов, Матиас Курьор, Стефан Велев, Евгений Сердюк
Източник: petel.bg