Черно море победи с 3:2 Македония Гьорче Петров в третата

...

Черно море – Македония Гьорче Петров 3:2

Черно море победи с 3:2 Македония Гьорче Петров в третата си контрола от лагера в турския курост Алания. Мачът се игра в четири елементи по 30 минути, научи Moreto.net.

Треньорът на “моряците ” Илиан Илиев стартира дуела с Иван Дюлгеров на вратата, а пред него двойка централни защитици са Даниел Димов и Димитриос Хантакиас. На двата бека стартираха Стефан Станчев (вдясно) и Фахд Актау. В средата на терена наставникът заложи на Васил Панайотов и Мехди Букаси, а по крилата Матиас Курьор (вляво) и каращи експериментален интервал Габриел. На върха на офанзивата е младият Денислав Ангелов, а зад тила му Дани Кики.

Срещата пропущат Лъчезар Йорданов, Цветомир Панов, Виктор Попов, Иван Дичевски, Мирослав Енчев и Велислав Василев.

В 6-ата минута Мехди Букаси фаулира футболист на македонския отбор на границата на наказателното поле. При последвалия директен свободен удар, Иван Дюлгеров съумя да избие топката, която влизаше тъкмо под гредата. В 13-ата минута Черно море откри резултата. След многоходова композиция Стефан Станчев центрира в наказателното поле от дясно по земя, където Денислав Ангелов с шпагат съумя да играе с топката пред плонжа на вратаря, кълбото отиде в Матиас Курьор, който на празна врата осъществя за 1:0.

В началото на втората част макендонците изравниха резултата. Деветката на Македония Гьорче Петров Блажевски бе изведен на добра позиция и от границата на наказателното поле осъществя за 1:1. В 35-ата минута Патрик заменя Букаси. В 45-ата минута Габриел проби отдясно, пусна технично с пета към Стефан Станчев, който центрира, само че защитник на Гьорче Петров съумяха да избие от крайници на Курьор.

В 48-ата минута след центриране от корнер Димитриос стреля с глава, топката се удари в тялото на защитник и стигна до Денислав Ангелов, който с глава насочи топката към близката греда, само че стражът улови. В 50-ата минута Фахд Актау центрира отляво, а Матиас Курьор с глава вкара за 2:1.

Илиан Илиев пуска нов състав за вторите 60 минути. На терена останаха Даниел Димов, Фахд Актау и Патрик Андраде. Останалите са Миодраг Митрович, Емил Янчев, Петър Вуцов, Йордан Радев, Илиан Илиев, Мартин Минчев, Исмаил Иса и Жордао Кардосо. В 67-ата минута Жордао Кардосо опита изстрел от границата на наказателното поле, само че вратарят съумя да избави.

Две смени прави Илиан Илиев. Излизат Даниел Димов и Фахд Актау, а техните места заеха Стефан Станчев и Родриго Енрике. В 92-рата минута Илиан Илиев стреля от пряксвободен удар, топката срещна стената и се върна в Илиев. Той с едно откри Стефан Станчев, който центрира на задна греда, където Мартин Минче с глава осъществя за 3:1. В 96-ата минута македонците понижиха за 3:2. В 104-ата минита Илиан Илиев – младши изведе Исмаил Иса самичък против вратаря, финтира го, само че от малъл ъгъл потърси пас, който бе кръстосан. В 110-ата минута Патрик центрира по земя в наказателното поле към задна греда, където Жордао на скорост съумя да стреля, само че от дребен ъгъл не съумя да откри рамката на вратата. В 119-ата минута Жордао открадна топката и излезе самичък против вратаря, само че още веднъж не откри очертанията на вратата.

Стартов състав: 25. Иван Дюлгеров, 27. Даниел Димов, 44. Димитриос Хантакиас, 5. Стефан Станчев, 93. Фахд Актау, 11. Мехди Букаси, 71. Васил Панайотов, 99. Дани Кики, 47. Матиас Курьор, 48. Габриел, 16. Денислав Ангелов.

18. Миодраг Митрович, 8. Емил Янчев, 3. Йордан Радев, 20. Жордао Кардосо, 7. Патрик Андраде, 39. Петър Вуцов, 90. Мартин Минчев, 10. Илиан Илиев, 9. Исмаил Иса /moreto.net
Източник: dnesplus.bg