Черно море победи с 2:0 като гост Витоша (Бистрица) в

...

Черно море удари Витоша като гост и се доближи на 1 точка от четвъртия ЦСКА

Черно море победи с 2:0 като посетител Витоша (Бистрица) в мач от 13-ия кръг на Първа лига. С трите точки ваненци се приближиха единствено на една от четвъртия ЦСКА, който в неделя гостува на Локомотив (Пловдив). В 54-ата минута Родриго Енрике откри с хубав отдалечен удар. Дани Кики удвои за Черно море в 65-ата минута с удар от близко след пас на Исмаил Иса.

Не бе минала и една минута от началото на мача и отборът на Витоша можеше да открие резултата с гръмък автогол на Цветомир Панов. Бранителят опита да почисти топката при удар към вратата на Черно море, а тя мина на сантиметри от гредата. В 5-ата минута Венцислав Бонев насочи страховит удар под гредата, който стражът на " моряците " Миодраг Митрович съумя да избие в ъглов удар с една ръка.

В 17-ата минута Родриго Енрике се измъкна от опеката на бранител в зелено, след което опита паралелен пас към Исмаил Иса, само че Георги Купенов почисти с добър шпагат. Минута по-късно удар на Дани Кики с глава излезе в навън. Наставникът на Черно море Илиан Илиев прибегна до насилствена промяна, откакто Стефан Станчев получи контузия. Неговото място в игра зае Фахт Актау. В рамките на 5 минути играта загрубя, а основният арбитър Никола Попов сподели три жълти картона.

Последваха мощни минути за тима на Черно море. В 38-ата минута удар на Илиан Илиев-младши бе уловен от Кацарев, а по-късно Исмаил Иса се оправи със отбраната на Витоша, само че стреля в навън. В последната минута на постоянното време Кацарев се регистрира със ужасно спясяване при удар на Иса.

Второто полувреме стартира доста мощно за " моряците ", които обкръжиха тима на Витоша в неговото поле. Силните минути на Черно море доведоха до гол във вратата на домакините. Родирго си освободи междина за изстрел и прониза вратата на Кацарев, като останаха подозрения, че вратарят можеше да се намеси по-добре. Последваха още мощни минути на Черно море и отборът на Илиан Илиев стигна до втори гол. Този път прецизен бе Дани Кики. До попадението се стигна след центриране на Родриго към втора греда, където Исмаил Иса отклони, а Кики на празна врата означи.
В 79-ата минута удар на Мартин Минчев бе избит от стража Кацарев. В 83-ата минута стражът на гостите Митрович имаше шанс при удар на Купенов, който мина на сантиметри от левия непряк дирек.

СНИМКИ ОТ МАЧА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

ВИТОША – ЧЕРНО МОРЕ 0:2

0:1 Родриго Енрике 54`

0:2 Дани Кики 65`

Витоша (4-2-3-1): Кристиян Кацарев – Румен Гьонов, Венцислав Бонев /к/, Георги Купенов, Тодор Гочев (71` - Теофилос Курупис) – Кристиян Кочилов, Лъчезар Котев (57` - Четин Садула) – Атанас Кабов, Запро Динев, Христо Иванов (62` - Даниел Кутев) – Григор Долапчиев;

Старши треньор: Енгибар Енгибаров

Черно море (4-2-3-1): Миодраг Митрович – Стефан Станчев (19` - Фахд Актау), Даниел Димов /к/, Димитриос Хантакиас, Цветомир Панов – Васил Панайотов, Патрик Андраде – Дани Кики (83` - Аристоте Ндонгала), Родриго Енрике, Илиан Илиев-младши (75` - Мартин Минчев) – Исмаил Иса;

Старши треньор: Илиан Илиев

Стадион: „ Витоша ” (Бистрица)

Главен арбитър: Никола Попов

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!