Черно море победи Пирин с минималното 1:0 в двубоя, откриващ

...

Евгений Сердюк донесе успеха на Черно море в домакинството на Пирин

Черно море победи Пирин с минималното 1:0 в дуела, откриващ 6-ия кръг на Първа лига. Евгений Сердюк означи победното попадение на стадион “Тича”.

" Моряците " поведоха след едвам 138 секунди игра. Евгений Сердюк пресече върната към вратаря топка на Александър Дюлгеров и откри резултата със мощен удар с левия крайник от вътрешността на наказателното поле.

В 13-ата минута домакините пропуснаха отлична опция да удвоят преднината си, откакто Христофор Хубчев на два пъти почисти от голлинията удари на Мазир Сула и Мади Кета.

След почивката най-чистата обстановка още веднъж бе на сметката на възпитаниците на Илиан Илиев. Янко Георгиев отрази изстрел на Евгений Сердюк. В добавеното време благоевградчани се пробваха да си тръгнат с точка от Варна, само че Иван Дюлгеров избави шут на Мартин Смоленски.

Черно море оглави класирането с 12 пункта след 5 изиграни мача. Пирин Благоевград заема 14-ата позиция в подреждането с актив от две точки.