Черно море победи Лудогорец II във втората си контрола от

...

Черно море удари Лудогорец с 3:0 като гост в контрола

Черно море победи Лудогорец II във втората си контрола от Зимната подоготвка. “Моряците ” завоюваха спаринга с класическото 3:0, игран на подготвителната база в Разград, след голове на Павел Георгиев (12), Велислав Василев (74) и Родриго Енрике (81).

Черно море стартира срещата с напън и още в първите минути сътвори две чисти обстановки за гол. Първо Сердюк получи топката отляво, напредна и центрира в наказателното поле, където Соула от към точката на дузпата стреля в навън. Веднага по-късно Мартин Дичев центрира в пеналта, а Сердюк с глава стреля около вратата. В 12-ата минута Павел Георгиев откри резулатата. Соула центрира отдясно, Павел Георгиев пое топката на гърди и с десния крайник прати кълбото във вратата, като преди да влезе в мрежата, срещна страничната греда.

В 28-ата минута Мартин Милушев пое топката по дясното крило, финтира футболист на домакините и стреля технично към далечния ъгъл, само че кълбото мина около страничната греда.

В 37-ата минута след центриране отдясно, защитник почисти топката с глава, тя попадна в Евгений Сердюк, който от воле насочи топовен изстрел, само че стражът на Лудогорец се разпъна и мазета.

В 55-ата минута Родриго Енрике пое топката от центъра на терена, мина през всички футболисти на домакините и стреля от границата на наказателното поле, само че топката срещна крайници на защитник. В 68-ата минута Иван Дюлгеров отрази 11-метров углавен удар, отсъден за игра с ръка на Петър Иванов. Ситуацията бе много спортна, откакто Иванов по-скоро игра с рамо при центриране в наказателното поле.

В 74-ата минута Николай Златев бе съборен в наказателното поле, а Велислав Василев осъществя отсъдената дузпа. В 81-вата минута Родриго Енрике вкара трети гол за “моряците ”. Светосав Николов бе изведен самичък против вратаря, само че топката му пристигна малко дълга. Въпреки това Николов съумя да стреля, стражът с тяло парира, а Родриго Енрике с бомбен удар вкара за 3:0.

Съставът на Черно море:

Първо полувреме: Георги Георгиев, Даниел Димов, Влатко Дробаров, Сами Ел Анаби, Виктор Попов, Мартин Дичев, Родриго Вилела, Павел Георгиев, Мартин Милушев, Евгений Сердюк, Соула

Второ полувреме: Иван Дюлгеров, Сами Ел Анаби, Живко Атанасов, Цветомир Панов, Петър Иванов, Павел Георгиев (56- Светослав Николов), Калин Георгиев, Велислав Василев, Родриго Енрике, Николай Златев, Денислав Ангелов.
Източник: petel.bg