Черно море победи Дунав с 3:2 в мач от 13-ия

...

Дунав вкара 2 гола на Черно море, но мечтата не стана реалност

Черно море победи Дунав с 3:2 в мач от 13-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион " Тича " във Варна. Георги Илиев (9, 82) и Мирослав Енчев (32) бяха точни за домакините, а Илиас Хасани (2) си означи автогол. Другото попадение за Дунав бе дело на Исмаил Иса (78).

По този метод " моряците " усилиха актива си на 18 точки и към този момент заемат 6-о място във краткотрайното класиране. " Драконите " пък останаха с 11 точки на 12-а позиция.

Двубоят стартира ужасяващо за варненци, които си вкараха атрактивен автогол още във 2-ата минута. Исмаил Иса напредна по лявото крило и центрира в наказателното поле към Ахмед Ахмедов. Илиас Хасани обаче стигна първи до топката и от воле я шутира с десния крайник неспасяемо в личната си мрежа - 0:1.

В 9-ата минута " моряците " се върнаха в мача. След безредие след корнер Мартин Минчев шутира в гредата. Топката обаче се върна в пеналта, където Георги Илиев направи сполучлива добавка - 1:1 в своя мач №300 с екипа на Черно море.

В 32-ата минута домакините стигнаха до цялостен поврат в резултата. Едно центриране на далечна греда бе посрещнато с крайник от Мартин Минчев. Вратарят Филип Димитров мазета топката с една ръка, само че тя попадна право в краката на Мирослав Енчев, който при добавката вкара за 2:1.

Дунав имаше страховит късмет за равнене на резултата в 61-ата минута. Влезлият доскоро на промяна Александър Александров стреля непосредствено от фаул, само че топката рикошира в гредата зад вратаря Блакой Макенджиев.

В 73-ата минута същото направи и Васил Панайотов от Черно море. Халфът опитва отдалечен удар, при който топката нацели гредата на русенската врата.

Така се стигна до 78-ата минута, когато русенци възвърнаха равенството в резултата. Ахмед Ахмедов направи превъзходна асистенция към Исмаил Иса, който от близко сподели головия си усет, вкарвайки за 2:2.

Радостта на Дунав обаче бе къса, защото единствено 4 минути по-късно Черно море още веднъж поведе. Това направи капитанът Георги Илиев, който непосредствено от фаул осъществя втория си гол в мача - 3:2.

Черно море:  Благой Макенджиев, Юго Кононго, Мирослав Енчев, Пламен Димов, Илиас Хасани, Петър Витанов, Мартин Минчев, Георги Илиев, Васил Панайотов, Радослав Василев (74- Георги Божилов), Аристот Ндонгала (71- Мехди Фенуш).

Дунав:  Филип Димитров, Георги Динков, Преслав Петров, Мартин Ковачев (86- Патрик Андраде), Бранимир Костадинов, Красимир Станоев, Иван Коконов (56- Александър Александров), Христо Попадийн, Светослав Ковачев (62- Мохамаду Ндайе), Ахмед Ахмедов, Исмаил Иса.
Източник: ruse24.bg