Черно море победи Берое с 2:0, в здрав мач, на

...

Черно море надви Берое с 2:0

" Черно море " победи " Берое " с 2:0, в здрав мач, на тежкия терен на стадион “Тича ” във Варна в дуел от 12-ия кръг на efbet Лига,научи Moreto.net. Два часа преди началото на срещата в морската столица се изсипа съществено количество дъжд, който направи терена сложен за игра. Исмаил Иса откри резултата в 38-ата минута, а Мартин Минчев от дузпа в 85-ата оформи крайния резултат.

Илиан Илиев стартира срещата с най-хубавото, с което разполага. Миодраг Митрович на вратата, а пред него двойка централни бранители Даниел Димов и Димитриос Хантакиас. На десния бек бе Виктор Попов, а отляво Цветомир Панов. В средата на терена си партнираха Васил Панайотов и Патрик Андраде. По лявото крило оперираше Мартин Минчев, а отдясно – Дани Кики. Напред бе Исмаил Иса, а зад тила му работи Родриго Енрике.

Първия удар по посока на една от двете порти бе на Васил Панайотов в 5-ата минута, само че той бе надалеч над напречната греда. Румен Бригидо стреля в 11-ата минута, само че Мирович бе на мястото си и улови. В 35-ата минута Мартин Минчев можеше да открие резултата. Младокът напредна в наказателното поле отляво и стреля с левия крайник, само че Пламен Колев мазета. Само три минути по-късно обаче “моряците ” съумяха да открият резултата. Дани Кики пое топката в половината на Черно море и откри Васил Панайотов, който в жанр Любослав Пенев към Емил Костадинов на “Парк де Пренс ” при успеха над Франция с 2:1, изведе Исмаил Иса. Нападателят на варненци напредна и с удар по земя осъществя за 1:0. “Моряците ” можеха да удвоят задатъка в 43-ата минута. Хубав удар от Мартин Минчев, само че Пламен Колев внимаваше и съумя да предотврати втори гол за домакините.

В 57-ата минута Берое нацели гредата след удар с глава на Виктор Генев от корнер. Само две по-късно Исмаил Иса бе изведен самичък против вратаря на гостите леко под ъгъл и се опита да прекара топката през краката на Пламен Колев, само че стражът на старозагорци съумя да избави. В 80-ата минута влезлият като промяна Аристот Ндонгала бе оставен непокрит в наказателното поле, само че от близко не можа да нанесе удар с глава. В 85-ата минута Исмаил Иса избяга зад тила на отбраната и пусна паралелен на вратата пас към Родриго, който обаче бе фаулиран. Мартин Минчев осъществя отсъдената от рефера дузпа.

Съставът на " Черно море ": Миодраг Митрович, Даниел Димов, Димитриос Хантакиас, Виктор Попов (90- Стефан Станчев), Цветомир Панов, Васил Панайотов, Патрик Андраде, Мартин Минчев, Дани Кики (78-Аристоте Ндонгала), Исмаил Иса (87-Емил Янчев), Родриго Енрике. /moreto.net
Източник: dnesplus.bg