Черно море изигра поредният си силен мач от началото на

...

Черно море надви ЦСКА 1948 в мач с пет гола

Черно море изигра следващият си мощен мач от началото на сезона в efbet Лига, успявайки да победи ЦСКА 1948 с 3:2.в първия дуел от днешната стратегия от петия кръг. Леандро Андраде даде задатък за отбора си в 7-та минута, само че Марио Топузов изравни в 35-та. Резервата Жозе Гомеш още веднъж даде задатък на отбора си в 47-та минута. В 66-та минута Георги Ангелов си означи автогол за 1:3. Шест минути по-късно Виктор Попов също си означи автогол за крайното 2:3.

Двубоят стартира мудно, само че пък Черно море съумя да нанесе удар след единствено 7 минути. След пробив по десния фланг Родриго Енрике съумя да центрира на крайници на Леандро Андраде, който не сбърка от няколко метра за 1:0.

Постепенно домакините се разсъниха и в 22-та можеше да изравнят. След осъществяване на ъглов удар топката стигна до Марио Топузов на границата на наказателното поле, само че младото крило пропусна превъзходен късмет.

В 34-та минута двата отбора размениха по един прекрасен късмет. След бърза контраофанзива Денислав Александров съумя да откри придвижването без топка на Георги Русев, чийто удар от сложна позиция обаче мина в навън. В ответната обстановка Файсел Касми изведе в кулоар Стефан Велев, само че халфът някак пропусна задачата самичък против Даниел Наумов.

Минута по-късно въпреки всичко ЦСКА 1948 стигна до гол. " Червените " съумяха да се възползват от нелепа неточност в редиците на " моряците ". Георги Георгиев изрита по отблъскващ метод топката, която попадна в Марио Топузов, а младокът не сгреши на празна врата за 1:1.

Равенството обаче се задържа единствено две минути след рестарта на мача. След страховит извеждащ пас към нападателя Жозе Гомеш, стрелецът се откъсна от защитата на ЦСКА 1948 и разстреля Даниел Наумов за 2:1. Попадението беше прието след намесата на ВАР.

Само 8 минути по-късно " моряците " можеше да решат всичко. След бърза офанзива на Черно море Родриго Енрике откри с превъзходен пас Гомеш, който от 10-на метра пропусна фронтално против вратата на Даниел Наумов.

В 66-та минута гостите поведоха с два гола. Нова страхотна контраофанзива за гостите приключи с центриране на Родриго Енрике към Гомеш, а Георги Ангелов имаше огромното злощастие да си означи автогол.

Четири минути по-късно Черно море оцеля. След ъглов удар за ЦСКА 1948 се извиси Симеон Петров и нанесе мощен удар, а Георги Георгиев прояви страховит инстикт, с цел да избави.

Две минути по-късно ЦСКА 1948 още веднъж се върна в мача. След добре построена офанзива през центъра Димитър Илиев получи и центрира остро към наказателното поле, където Виктор Попов засече кълбото в личната си врата за 2:3.

Десет минути преди края на мача Марио Топузов получи втори жълт, надлежно червен картон, с цел да остави тима си с 10 индивида.
Източник: fakti.bg