Черно море и Хебър Пазарджик играят при 1:0. Срещата на

...

НА ЖИВО: Черно море - Хебър 1:0, два отменени гола на домакините

Черно море и Хебър Пазарджик играят при 1:0. Срещата на стадион „ Тича “ ще може да наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата на . На сайта  ще проследим конфликта минута по минута. В 32-ата минута Атанас Илиев откри резултата.

Преди началото на срещата футболистите на Черно море сервираха цветя във връзка кончината на един от своите почитатели Венелин Цолов. Треньорът на " моряците " Илиан Илиев пък получи премията си за най-хубав треньор в елита през предишния сезон.

Двубоят стартира с домашен напън, като на два пъти Атанас Илиев се размина с центрирания в наказателното поле. В 7-ата минута гол на нападателя беше анулиран поради засада. Илиев получи пас на точката за осъществяване на дузпа от Мазир Сула и прати топката във вратата на Петър Дебърлиев, само че страничният арбитър подвигна флага, а ВАР удостовери решението му.

В 15-ата минута Илиев беше оставен безусловно самичък в наказателното поле. Нападателят получи центриране от Александър Василев, само че насочи удар с глава над вратата. Малко по-късно Мазир Сула лиши топката от Георги Вълчев, което разреши на варненци да провеждат рискова контраофанзива. Матеус Машадо напредна с топката и стигна до наказателното поле, само че там опитът му за извеждащ удар към Илиев беше неприятен. Минута по-късно шут на Васил Панайотов от далечна отдалеченост мина над вратата.

В 29-ата минута Черно море получи право да извърши директен свободен удар отдясно. Александър Василев центрира в наказателното поле, където Атанас Илиев насочи удар с глава от сложна позиция, само че Дебърлиев улови.

В 32-ата минута разумното се случи и Черно море поведе. Илиев съумя да се измъкне от засадата и получи страховит извеждащ пас от дълбочина от Алекс Фернандес. Дебърлиев излезе в опит да пресече подаването съвсем до границата на наказателното поле. Вратарят удари топката в крайници на Илиев, а по-късно кълбото се озова в мрежата за 1:0.

В началото на второто полувреме смяна в играта на Хебър нямаше и Черно море продължи да владее топката в огромни интервали от мача.

В 56-ата минута още един гол на Черно море беше анулиран. Васил Попов се беше оказал на върха на офанзивата на своя тим и получи пас зад защитата, след което подаде към Атанас Илиев, а той прати топката във вратата. Голът обаче не беше зачетен поради засада.

В 64-ата минута " моряците " бяха покрай втори гол. Матеус Машадо проби отдясно и видя на далечната греда Алекс Фернандес. Бразилецът насочи удар от воле от дребен ъгъл, само че топката срещна горната греда.

Черно море - Хебър 1:0

1:0 Атанас Илиев (32)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 27. Даниел Димов /к/, 3. Живко Атанасов, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 71. Васил Панайотов, 5. Пабло Гарсия, 7. Матеус Машадо, 8. Мазир Сула, 9. Атанас Илиев, 11. Алекс Фернандес

Резерви: 84. Християн Славков, 35. Арлинд Дакай, 10. Велислав Василев, 28. Влатко Дробаров, 23. Едгар Пашеко, 86. Исмаил Иса, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 2. Цветомир Панов

Треньор: Илиан Илиев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев /к/, 43. Жоао Сеско, 5. Мартин Михайлов, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев, 44. Николай Николаев. 8. Карлос Охене (61 - 84. Стилиян Тисовски), 10. Александър Бастунов, 77. Октай Хамдиев, 9. Георги Николов, 11. Атанас Кабов (61 - 17. Николас Пенев)

Резерви: 88. Мартин Янков, 32. Матвей Игонен, 13. Архан Исуф, 3. Богомил Божуркин, 17. Николас Пенев, 84. Стилиян Тисовски, 99. Кристиян Янакиев, 18. Петър Димитров, 23. Сашо Лебанов

Треньор: Любослав Пенев

Ж.к.: Карлос Охене (50)

Съдия: Георги Давидов

Стадион: " Тича "