Черна гора допусна по-скоро очаквано поражение в срещата си с

Черна гора допусна по-скоро очаквано поражение в срещата си с ...

Звездите на Англия отново вкараха 5 гола, този път в Подгорица!.

Черна гора допусна по-скоро очаквано поражение в срещата си с Англия от квалификационна група "А" на Евро 2020.

Двубоят завърши с успех за гостите от Острова с показателното за случилото се на терена 5:1.

Точни за победителите бяха Кийн, Кейн, Стърлинг и на два пъти Рос Баркли. За домакините се разписа Марко Вешович.
Снимка 414420
Източник:

Този мач засяга косвено и българският национален отбор по футбол, тъй като днешните съперници са част от нашата квалификационна група по пътя към шампионата на Стария континент.

Островитяните очаквано стартираха по график и сразиха Чехия с 5:0, а черногорците измъкнаха равенство 1:1 в София.
България и Черна гора не се победиха - 1:1
България спаси точката срещу Черна гора, Неделев с гол от несъществуваща дузпа за 1:1 на "Васил Левски"

Равенство за "лъвовете" на старта на европейските квалификации

В исторически план Черна гора имаше доста прилични показатели срещу Трите лъва, преди днешния сблъсък - цели три ремита и само едно поражение в изиграните четири мача.
Гарет Саутгейт: Впечатлен съм от страстта на феновете в Подгорица
Саутгейт: Впечатлен съм от страстта на феновете в Подгорица

"Нашият провал често е заради неспазване на дисциплината в мачовете"

Днес обаче, особено през вторите 45 минути, на терена имаше само един отбор - този на гостите.

Резултатът изненадващо беше открит от Вешович след 17 минути игра, като албионците видимо бяха изненадани от случващото се на терена.
Снимка 414421
Източник:

Те обаче успяха постепенно да затворят съперника си в собствената му половина и не само изравниха резултата, а до почивката постигнаха и важен обрат.

Първо Майкъл Кийн се разписа за 1:1 след точно половин час игра, а още осем минути след това Рос Баркли вкара първото си попадение в срещата.
Снимка 414422
Източник:

След паузата англичаните вдигнаха темпото на игра още повече, като след около час игра Баркли бе точен за 1:3, а точка на спора постави лидерът в атаката на Трите лъва Хари Кейн, който вкара редовния си гол за представителния състав след 71 минути игра.

Крайното 1:5 оформи Рахийм Стърлинг, който отбеляза хеттрик в предходния двубой на състава - срещу Чехия.
Англия победи Чехия с 5:0
Хеттрик на Стърлинг и унищожително начало за Англия в европейските квалификации!

Чехия без подходящите аргументи срещу Трите лъва

Така Англия остава категорично на върха в Група "А" с пълен точков актив и 10 вкарани гола в рамките на два изиграни мача.