Черна гора допусна по-скоро очаквано поражение в срещата си с

...

Звездите на Англия отново вкараха 5 гола, този път в Подгорица!

Черна гора позволи по-скоро предстоящо проваляне в срещата си с Англия от квалификационна група " А " на Евро 2020.

Двубоят приключи с триумф за гостите от Острова с показателното за случилото се на терена 5:1.

Точни за спечелилите бяха Кийн, Кейн, Стърлинг и на два пъти Рос Баркли. За домакините се разписа Марко Вешович.
 Снимка 414420
Източник:

Този мач визира индиректно и българският народен тим по футбол, защото днешните противници са част от нашата квалификационна група по пътя към шампионата на Стария континент.

Островитяните предстоящо стартираха по график и съкрушиха Чехия с 5:0, а черногорците измъкнаха тъждество 1:1 в София.
 България и Черна гора не се победиха - 1:1
България избави точката против Черна гора, Неделев с гол от несъществуваща дузпа за 1:1 на " Васил Левски "

Равенство за " лъвовете " на старта на европейските квалификации

В исторически проект Черна гора имаше много прилични индикатори против Трите лъва, преди днешния конфликт - цели три ремита и единствено едно проваляне в изиграните четири мача.
 Гарет Саутгейт: Впечатлен съм от пристрастеността на почитателите в Подгорица
Саутгейт: Впечатлен съм от пристрастеността на почитателите в Подгорица

" Нашият неуспех постоянно е поради неспазване на дисциплината в мачовете "

Днес обаче, изключително през вторите 45 минути, на терена имаше единствено един тим - този на гостите.

Резултатът изненадващо беше открит от Вешович след 17 минути игра, като албионците очевидно бяха сюрпризирани от протичащото се на терена.
 Снимка 414421
Източник:

Те обаче съумяха последователно да затворят противника си в личната му половина и освен изравниха резултата, а до почивката реализираха и значим поврат.

Първо Майкъл Кийн се разписа за 1:1 след тъкмо половин час игра, а още осем минути по-късно Рос Баркли вкара първото си попадение в срещата.
 Снимка 414422
Източник:

След паузата англичаните подвигнаха темпото на игра още повече, като след към час игра Баркли бе прецизен за 1:3, а точка на разногласието сложи водачът в офанзивата на Трите лъва Хари Кейн, който вкара постоянния си гол за представителния състав след 71 минути игра.

Крайното 1:5 оформи Рахийм Стърлинг, който означи хеттрик в предходния дуел на състава - против Чехия.
 Англия победи Чехия с 5:0
Хеттрик на Стърлинг и унищожително начало за Англия в европейските квалификации!

Чехия без подобаващите причини против Трите лъва

Така Англия остава изрично на върха в Група " А " с цялостен точков актив и 10 вкарани гола в границите на два изиграни мача.