Челси записа първата си победа във Висшата лига през 2018-та

...

Челси счупи каръка през 2018-а с убедителна четворка

Челси записа първата си победа във Висшата лига през 2018-та година, след 4:0 при гостуването си на Брайтън.

С 50-те си точки след триумфа лондончани се изравниха с Ман Юнайтед на второто място в класирането.

Брайтън остава единствено на три точки от зоната на изпадащите.

Контузеният Тибо Куртоа и осъдените Алваро Мората и Педро липсваха от състава на Челси, само че дебют, въпреки и на пейката направи Рос Баркли. Заради отсъствието на Куртоа, за първи път на вратата във Висшата лига започва Уили Кабайеро.

Още в третата минута Челси откри резултата, откакто и отбраната на Брайтън се ориентира неприятно в пеналта. Еден Азар получи подаване отдясно от Виктор Моузес и с обмислен прекрасен удар от десетина метра покоси вратата на домакините.

Още три минути по-късно и лондончани към този момент водеха с два гола, откакто Уилиан вкара красиво попадение след още по-красива акция сред Азар и Батшуай.

Брайтън обаче въобще не се отхвърли от битката и в противен случай, продължи да играе като еднакъв с еднакъв.

В 15-та минута пристигна и най-спорното състояние, когато реферът Дейвид Мос не видя прикосновение сред Уили Кабайеро и Езекил Скелото в наказателното поле.

Домакините имаха искания, към този момент не изключително основателни още един път през първото полувреме, а в другия завършек на полето и Еден Азар искаше углавен удар за нарушаване против себе си в минутите тъкмо преди почивката.

Бакайоко и още веднъж Батшуай направиха рискови удари към вратата на Брайтън, а Кабайеро имаше въпреки всичко една страхотна интервенция през първото полувреме, в 30-та минута, като отрази удар на Томер Хемед с глава.

Почти незабавно след подновяването на играта се случи следващата тягост за Антонио Конте, който загуби Андреас Кристиансен, сблъскал неприятно глава с Шейн Дъфи.

Кристиансен отстъпи мястото си на Давид Луис, влизащ в игра в мач за състезание за първи път от октомври насам.

Брайтън отново се размина с гол в 50-та минута, когато и гредата се оказа асистент на Кабайеро.

Уилиан отговори на гредата с греда, и в 59-та минута Мат Райън също бе избавен от рамката на вратата си.

Въпреки желанието и многото сили, които Брайтън хвърли, Челси постави точка на разногласието в 77-та минута. Тогава Еден Азар още веднъж се разписа, след хубава акция в наказателното поле на домакините и обмислен удар от точката на дузпата.

Виктор Моузес оформи крайното 4:0 за Челси в 89-та минута, с първия си гол за сезона.