Челси спечели шампионската титла на Англия по футбол при дамите,

...

Челси стана шампион на Англия при дамите, Ливърпул изпадна

Челси завоюва шампионската купа на Англия по футбол при дамите, разгласи Футболната асоциация на страната.

" Сините " заемаха второ място в класирането при прекъсването на шампионата през март месец, като изоставаха с 1 точка от водача Манчестър Сити. " Гражданките " обаче имат 16 изиграни срещи против 15 за Челси. След гласоподаване клубовете взеха решение крайното класиране да се пресмята на база междинен брой извоювани точки на мач, поради което и Челси взе трофея за сметка на Манчестър Сити.

Третото място в крайното класиране остава за миналогодишния първенец Арсенал, а четвърти приключва Манчестър Юнайтед.

От Дамската супер лига изпада тимът на Ливърпул, който бе на последното 12-о място в класирането с едвам 6 точки от 14 мача. Мястото на мърсисайдки ще бъде заето от тима на Астън Вила, който бе разгласен за първенец в Чемпиъншип.

Първенствата в трета дивизия и по-надолу при дамите са анулирани, реши от Футболната асоциация. На по-късен стадий ще бъде взето решение за шампионата за купата на Англия, който доближи до фаза четвъртфинали.