Челси спечели с 2:1 гостуването си на Бърнли в отложен

...

Бърнли - Челси 1:2 /репортаж/

Челси завоюва с 2:1 гостуването си на Бърнли в отсрочен мач от 31-ия кръг на Висшата лига. По този метод лондончани резервираха своите илюзорни шансове за класиране в топ 4, откакто редуцираха на пет точки изоставането си на Тотнъм, а до края на сезона на двата тима остават по 4 мача.

Челси поведе в 20-та минута. Гари Кейхил с дълъг извеждащ пас откри Виктор Моузес в наказателното поле на Бърнли. Нигерийският футболист по-късно центрира, Ник Поуп се размина с топката, а Кевин Лонг се опита да я почисти преди с нея да играе Оливие Жиру, само че за сметка на това си означи автогол.

Бърнли изравни резултата в 64-та минута. Йохан Гудмундсон насочи отдалечен удар, топката рикошира в крайници на Ашли Барнс и излъга Тибо Куртоа.

Челси съумя още веднъж да поведе в резултата в 69-та минута. Емерсон центрира в наказателното поле на Бърнли, където Жиру се размина с топката, само че тя попадна във Виктор Моузес, който с обмислен удар вкара топката във вратата на Ник Поуп.

След този триумф Челси продължава да е пети с 63 точки, а Тотнъм е четвърти с 68 точки. Бърнли е седми с 52 точки.