Челси спечели нова ценна победа в битката за четворката. "Сините"

...

Челси се затвърди в тройката след пета поредна победа у дома

Челси завоюва нова скъпа победа в борбата за четворката. "Сините " се постановиха с минималното 1:0 над последния Норич, само че резултатът не дава отговор на показаното на терена. Единственото попадение бе дело на Оливие Жиру с глава в добавеното време на първата част. Малко преди този момент удар на Кристиан Пулишич срещна напречната греда.

Гостите не заплашиха по никакъв метод вратаря на домакините Кепа Арисабалага и изцяло справедливо възпитаниците на Франк Лампард завоюваха пета поредна победа на "Стамфорд Бридж ".

Домакините стартираха по-агресивно срещата и през цялото време на дуела овладяха притежанието на топката.

В 3-ата минута се откри добра опция пред Сесар Аспиликуета, само че до гол не се стигна. Последваха нови мощни минути за „ сините “, само че мъчно се стигаше до рискове пред Тим Круул. Положения се откриха и пред Кристиан Пулишич, Улилин и Оливие Жиру, само че попадението по този начин и не падаше. Французинът бе изведен чудесно в наказателното поле от Жоржиньо, само че ударът му от близко бе слаб и вратарят на „ канарчетата “ улови.

В 36-ата минута се откри отлична опция за Челси да открие резултата. Кристиан Пулишич овладя чудесно в наказателното поле, завъртя се и нанесе компактен удар, Круул леко закачи топката, а тя срещна напречната греда и излезе в ъглов удар. След неговото осъществяване Курт Зума стреля с глава около левия непряк дирек.

Постепенно възпитаниците на Франк Лампард упражниха още по-голяма напън и това даде резултат надълбоко в добавеното време на първата част. Кристиан Пулишич центрира в наказателното поле, където Оливие Жиру с глава откри резултата – 1:0.

Челси стартира второто полувреме по същия метод, както започва и мача. Уилиан първи заплаши вратата на Норич, само че изстрелът му не попадна в задачата.

В 65-ата минута отлична опция се откри пред Сесар Аспиликуета. Маркос Алонсо центрира по земя от ляво, топката мина през куп от играчи и доближи до капитана на лондончани, който стреля фалцово около напречната греда.

Десет минути по-късно Оливие Жиру овладя на границата на наказателното поле и елегантно копа топката към нахлуващия на скорост Кристиан Пулишич. Американецът стреля от дребен ъгъл, само че Тим Круул още веднъж се намеси уверено.

В 84-ата минута след многоходова офанзива Уилиан центрира остро на първа греда, където Оливие Жиру изпревари своя конкурент и стреля, само че топката мина на сантиметри около лявата греда.

Четири по-късно Тим Круул за следващ път се намеси уверено боксирайки техничен удар от фаул на Улиан. Това бе и последното по-интересно деяние на терена.

СЪСТАВИТЕ:

ЧЕЛСИ: Кепа Арисабалага, Сесар Аспиликуета, Антонио Рюдигер, Курт Зума, Маркос Алонсо, Жоржиньо, Рубен Лофтъс-Чийк, Матео Ковачич, Уилиан, Кристиан Пулишич, Оливие Жиру

Мениджър: Франк Лампард

НОРИЧ: Тим Круул, Макс Аарънс, Бен Годфри, Тим Клозе, Джамал Люис, Александът Тетей, Лукас Руп, Кени МакЛийн, Тод Кантуел, Онел Ернандес, Йосип Дръмич