Челси съхрани надеждите си за класиране в топ 4 след

...

Челси задуши в щипката си Ливърпул, надеждата е жива

Челси запази очакванията си за класиране в топ 4 след не толкоз блестящо, колкото гросмайсторско показване в директния конфликт против Ливърпул в предпоследния 37-и кръг. „ Сините” се постановиха с минималното 1:0 посредством попадението на Оливие Жиру. В същото време лондончани изцяло озаптиха звездното атакуващо трио Садио Мане – Роберто Фирмино – Мохамед Салах, които бяха дейни единствено при започване на срещата.

По този метод разликата сред петия Челси (вече с 69 точки) и третия Ливърпул (72) стана единствено 3 точки. Хората на Антонио Конте имат мач по-малко по отношение на „ червените”, които одобряват Брайтън в последния кръг. Ако Ливърпул победи новака във Висшата лига, то Челси ще се нуждае от две победи в оставащите си срещи, в които да навакса голямото си закъснение при головата разлика (+27 против +42). Четвъртият Тотнъм пък е със 71 точки и също има два оставащи мача до финала на сезона.

Още през цялото време на „ Стамфорд Бридж” гостите демонстрираха, че нямат желание да се затварят и да търсят бранене на резултата. В 3-ата минута Трент Александър-Арнолд даде висок пас надясно, с който трансферира Антонио Рюдигер и откри Роберто Фирмино при ъгъла на наказателното поле. Бразилският нападател шутира по диагонала и провокира намесата на Тибо Куртоа.

Първият прецизен шут за „ сините” пристигна в 16-ата минута, когато Маркос Алонсо съзря опцията си и натисна спусъка на към метър пред дъгата. Изстрелът му попадна право в ръцете на Лорис Кариус.

В този интервал от срещата „ червените” тотално преобладаваха, като пресякоха много пасове в половината на противника и съвсем не позволяваха на лондончани да мислят за офанзива. В 24-ата минута Садио Мане тества Куртоа с мощен шут от към 22 метра, при който белгиецът трябваше да се разтегне, с цел да избие в корнер.

Седем минути по-късно упражнението се повтори – Александър-Арнолд завоюва кълбото към централния кръг и го чукна към Мане. Този път африканският нападател употребява десния си крайник и насочи шута към горния ляв ъгъл. Куртоа мазета право към Мохамед Салах, който комбинира с Фирмино, а последният даде пас по трева към Мане, който към този момент бе достигнал точката на дузпата. Сенегалецът не овладя добре и това обуслови последвалия болнав шут.

Буквално в ответната офанзива и при първата си чиста опция Челси откри. Виктор Моузес овладя отдясно и се устреми напред, след което със серия от залъгващи замахвания заблуди Андрю Робъртсън по кое време тъкмо ще центрира. Нигериецът подвигна топката идеалн за вклинилия се сред централните бранители Оливие Жиру, който майсторски с глава я плъзна към горния десен ъгъл – 1:0.