Челси постигна успех с 1:3 над последния тим в класирането

...

Челси с първи успех след санкциите срещу Абрамович

Челси реализира триумф с 1:3 над последния отбор в класирането на британската Висша лига Норич, като това е първа победа, откогато английското държавно управление наложи запор на всички сметки и парцели на притежателя на клуба Роман Абрамович.

Тревор Чалоба даде задатък на гостите от Лондон още в 3', а скоро по-късно Мейсън Маунт удвои.

Теему Пуки върна интригата в средата на второто полувреме с гол от дузпа, дадена за игра с ръка на Чалоба.

Кай Хаверц обаче постави точка на разногласието в последната минута на постоянното време, с цел да узакони трите точки в интерес на „ лондончани “.

Челси към този момент има актив от 56 точки. Те сигурно не вземат участие в разногласието за купата, само че в битката за третото място затвърждават ролята си на любимец.

Норич на собствен ред е все по-близо до завръщане в Чемпиъншип, защото „ канарчетата “ към този момент натрупаха 5 следващи загуби и представянето им в двете етапи на играта е същински призрачен сън.