Челси победи с 3:1 Саутхемптън в мач от седмия кръг

...

"Челси" стигна до победа с късни голове

Челси " победи с 3:1 " Саутхемптън " в мач от седмия кръг на Висшата лига. Тимът на Томас Тухел беше покрай неверна стъпка, само че стигна до успеха с голове на Тимо Вернер и Бен Чилуел в 84-ата и 89-ата минута.

Преди това " Саутхемптън " остана с 10 души след червен картон на Джеймс Уорд-Праус. През първото полувреме два гола на " Челси " бяха анулирани след интервенция на системата за видеоповторения (VAR).

" Челси " стартира мача добре, а Тимо Вернер пропусна късмет още първоначално. Домакините поведоха след гол на Тревох Чалоба, който се разписа с глава от близко в 9-ата минута.

Ромелу Лукаку вкара за " Челси ", само че голът му вярно беше анулиран поради засада. В 41-ата минута Тимо Вернер също означи, само че след интервенция на системата за видеоповторения (VAR) голът беше анулиран поради нарушаване на Сесар Аспиликуета преди този момент. Мениджърът на " Челси " Томас Тухел получи жълт картон поради оборване на решението.

След почивката " Саутхемптън " стигна до изравнителен гол. Гостите получиха дузпа за нарушаване на Бен Чилуел против Тино Ливраменто, а Уорд-Праус беше прецизен за 1:1.

В 72-ата минута Тимо Вернер стреля рисково, само че вратарят на " Саутхемптън " Алекс Маккарти избави с една ръка. Три минути по-късно гостите останаха с 10 души, още веднъж след интервенция на VAR. Уорд-Праус беше изпъден за рисково влизане против Жоржиньо.

В 84-ата минута Вернер въпреки всичко изведе " Челси " напред след хубава офанзива и асистенция на Аспиликуета. Пет минути по-късно резултатът към този момент беше 3:1. Ромелу Лукаку удари греда от близко, последва удар на Аспиликуета, още веднъж в гредата, Чилуел насочи трети изстрел, Маккарти избави, само че топката въпреки всичко беше минала голлинията.

" Челси " поведе в класирането с 16 точки. " Саутхемптън " е на 17-о място с четири.
Източник: dnevnik.bg