Челси победи Бърнли с 4:2 в мач от 10-ия кръг

...

Пулишич се развихри при успех на Челси

Челси победи Бърнли с 4:2 в мач от 10-ия кръг на Висшата лига. В воин за " сините " се трансформира Кристиян Пулишич, който вкара хеттрик. Едно попадение добави Вилиан. За " виненочервените " в края вкараха Родригес и Макнийл.

Лондончани събраха 20 точки и заемат 4-о място във краткотрайното класиране. Бърнли е 11-и с 12 пункта.

Челси излезе напред в 21-ата минута. Тогава Лоутън се подхлъзна и подари топката на Пулишич. Американецът напредна, преодоля трима бранители и вкара за 0:1.

В самия завършек на първото полувреме Пулишич означи и втория си гол. Вилиан пресече неприятно подаване на Тарковски, след което продължи към американеца, който стигна до наказателното поле и стреля. Топката рикошира в крайници на Мий и по този начин стана недостижима за Поуп - 0:2.

В 56-ата минута Пулишич оформи своя хеттрик, откакто засече с глава центриране на Маунт отляво.

Две минути по-късно Абрахам подаде към Вилиан, който вкара за 0:4.

В 86-ата минута Джей Родригес върна един гол за Бърнли. Три минути по-късно Макнийл оформи крайното 2:4.