Челси победи Аякс с 1:0 в мач от Шампионската лига

...

Челси излъга Аякс със златни резерви

Челси победи Аякс с 1:0 в мач от Шампионската лига в Амстердам. Аякс беше по-добрият тим през огромен интервал от мача и даже помислиха, че са повели в резултата с гол на Куинси Промес.
За наслада на Челси се оказа, че Промес е бил в засада и след обзор на видеозаписа, гола на Аякс беше анулиран.
Победното попадение за гостите вкара Миши Батшуай в 86-та минута след асистенция на Кристиан Пулишич.
С успеха Челси оглави група H на Шампионската лига с 6 точки от 3 мача, колкото има и Аякс.
Подробности за развиването на мача, прочетете в SportLive.bg.
Валенсия и Лил играят по-късно довечера.
В другият ранен мач от програмата в сряда, Република България Лайпциг победи Зенит Санкт Петербург с 2:1, откакто гостите поведоха през първата част, а германците реализираха поврат с попадения на Лаймер и Забицер.
Германците оглавиха група G с актив от 6 точки от 3 мача, преди дуела на Бенфика и Лион в Лисабон по-късно довечера.
Зенит има 4 точки и са втори във краткотрайното нареждане.
Източник: actualno.com