Чехия запази мястото си в Дивизия “В” на Лигата на

...

Патрик Шик остави Чехия в Дивизия В

Чехия резервира мястото си в Дивизия “В” на Лигата на нациите, откакто надделя Словакия с 1:0 във финалната среща от Група 1. Гостите се нуждаеха от победа, с цел да изпратят съседите си в долната лига, само че това не се случи. Победител тук в Украйна с 9 точки, чехите са с 6, а Словакия приключва финален с 3 пункта.

Патрик Шик осъществя единствения гол в 32-ата, когато излезе самичък против вратаря и технично го трансферира. Нападателят на Рома беше вкарал победния гол и в първата против сред двата тима по-рано тази есен, когато чехите се постановиха с 2:1 в Търнава.

Schickova gólová paráda pic.twitter.com/G3SmHpN6ta
— eská fotbalová reprezentace (@ceskarepre_cz) November 19, 2018
Словаците не съумяха да сторят нищо в последната третина на терена и по този начин за домакините не беше проблем да задържат преднината си. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Лига на нациите 6 кръг, понеделник 19 ноември  Чехия 1:0краен резулат  Словакия