Чехия изненада и победи Англия в евроквалификация от Група А,

...

Чехия нокаутира Англия, първа загуба за Трите лъва в европейските квалификации

Чехия изненада и победи Англия в евроквалификация от Група " А ", където се намира и националният тим на България.

Домакините изравниха днешния си конкурент на върха във краткотрайното класиране, стигайки до успеха с 2:1.

Точни в интерес на спечелилите бяха Якуб Брабец и Зденек Ондрашек. За гостите се разписа Кейн, вкарал дузпа в самото начало на дуела.

Чехите имат 12 точки, с колкото разполага и днешният им противник. Косово е с 8 т. През месец март Англия разгроми Чехия с 5:0 в Лондон и в този момент Патрик Шик и компания реализираха желан реванш.

Срещата стартира извънредно динамично, като след единствено 9 минути игра всеки от двата отбора към този момент беше отбелязал по едно попадение.

Първи това направиха гостите. Рахийм Стърлинг реализира нескончаем пробив по левия фланг на английската офанзива, като бе спрян непозволено в границите на наказателното поле.

След момент на съмнение, основният арбитър уточни бялата точка. Зад топката застана Хари Кейн, който не сгреши, давайки преимущество на англичаните.
 Снимка 447343
Източник:

Само две офанзиви по-късно обаче се стигна до осъществяване на корнер в половината на гостите. Якуб Брабец се оказа най-съобразителен, като засече продължената от собствен съотборник топка във вратата за 1:1.
 Снимка 447344
Източник:

Атаките на британците до края на полувремето продължиха, само че нова смяна по този начин и не беше записана.

След паузата англичаните натиснаха противника си, само че позволяваха рискови контри в полето си.

Бяха осъществени и няколко промени, само че резултатът оставаше все същият.

Пет минути преди края офанзива отдясно за Чехия докара до безредие в полето на англичаните, Масопуст центрира, а Ондрашек остана непокрит и прати кълбото в мрежата за 2:1.

Нова смяна в резултата нямаше, което означаваше триумф за Чехия, тъждество на върха и конспирация в групата до последния миг.