Чехът Томаш Бердих отпадна в първия кръг на турнира по

...

Томаш Бердих падна от 19-годишен в Рим

Чехът Томаш Бердих отпадна в първия кръг на шампионата по тенис от сериите "Мастърс " в италианската столица Рим с награден фонд 5.44 милиона евро.

Полуфиналистът в конкуренцията ит 2013 година Бердих позволи поврат и загуби от Денис Шаповалов (Канада) с 6:1, 3:6, 6:7(5) по-късно повече от два часа игра.

С триумфа Шаповалов си подсигурява, че от понеделник ще изпревари Милош Раонич и ще стане първа ракета на страната си.

Опитният Бердих започва мощно и поведе с 5:0 по пътя си към триумфа в първия сет.

19-годишният канадец откри играта си във втората част, в която дръпна с 4:1 гейма и в следствие изравни.

Решаващият трети сет стигна до тайбрек, в който Шаповалов пропиля задатък от 4:1 точки, само че след 5:5 той завоюва две следващи разигравания, а с това и мача.

Във втория кръг той ще играе против холандеца Робин Хаазе.

В различен мач от деня босненецът Дамир Джумхур надви над испанеца Фернандо Вердаско с 6:3, 6:1, а идващият му противник ще бъде поставения под номер 1, защитаващ купата си и седемкратен първенец в Рим Рафаел Надал също от Испания. /БТА