Че Шефилд Юнайтед бе изпаднал в тежко положение при гостуването

...

Фаул? По-скоро крак-брадва от вратаря на Шефилд

Че Шефилд Юнайтед бе изпаднал в тежко състояние при гостуването против Уулвърхемптън в Чемпиъншип, спор няма. Да губиш с 0:2 при оставащ четвърт час до края е обстановка, при която всеки тим на планетата би имал компликации. Какво обаче би трябвало да кажем за вратаря на Шефилд Саймън Муур, който вместо да вдъхне някаква успокоение за своя отбор, го лиши от всякаква опция да гони поврат с безумна демонстрация?

В 73-ата минута звездата на домакините Диого Жота получи дълъг пас зад тила на защитата и потегли да излиза самичък против Муур. Вратарят мигновено се устреми напред с концепцията да пресече дългото подаване отвън наказателното си поле. Намерението му беше положително, само че осъществяването беше... от различен спорт. Муур подвигна високо крайници си и бе знамение, че не го стовари в лицето на Жота, който в същия миг гледаше идващата изотзад си топка. Едва ли можем да забележим по-заслужен червен картон.