ЧАПЪЛ ХИЛ, Северна Каролина (AP) — Харисън Инграм отбеляза най-високите

...

№ 9 Северна Каролина побеждава щата Северна Каролина със 79-70, запазва 1-во място в ACC

ЧАПЪЛ ХИЛ, Северна Каролина (AP) — Харисън Инграм означи най-високите за сезона 22 точки, до момента в който № 9 Северна Каролина се събира от пасив от 10 точки през второто полувреме и победи Северна Каролина Стейт със 79-70 в събота.

Елиът Кадо вкара 15 точки и Ар Джи Дейвис, който сложи върха на Смит Център с 42 точки в понеделник вечер против Маями, приключи с 14, откакто беше държан на два през първото полувреме. Армандо Бакот добави 13 точки за Северна Каролина (23-6, 15-3 Конференция на Атлантическото крайбрежие), която завоюва четвъртия си следващ мач и резервира първото си място в конференцията, пред Дюк.

Джейдън Тейлър вкара пет тройки и приключи с 22 точки, а Ди Джей Хорн означи 16 от своите 20 точки през първото полувреме за N.C. State (17-12, 9-9), който загуби за трети път в четири мача.

Вълчата глутница беше в границите на 73-68, преди Дейвис да удари чифт наказателни удари и скок с по-малко от две оставащи минути.

Тар Хийлс изоставаха с 47-37 в начал...