Бургас. спех в мач от поредния кръг в първата петица

...

Бургас: Баскетболистите от „Черноморец“ преминаха кота 100, разгромиха „Чавдар“ –Троян с 30 точки разлика

Бургас. спех в мач от следващия кръг в първата петица на „ А “ група записаха баскетболистите от „ Черноморец “-Бургас, които в атрактивен и ефективен дуел против „ Чавдар “-Троян минаха кота 100. Пред въодушевените почитатели в зала „ Бойчо Брънзов “, бургазлии разгромиха гостуващия отбор със 101:71. 30-те точки разлика красноречиво приказват за превъзходството на момчетата на треньора Йордан Колев. Това оповестиха от пресцентъра на Община Бургас . Още до почивката нашите натрупаха стабилен задатък. Полувремето приключи при резултат 49:33. Доста игрови минути записаха и всички запаси в тима на „ Черноморец “, като един от тях – Паулин Жардим означи 12 точки. Отличен мач изигра Робърт Георгиев, който беше покрай трипъл-дабъл, със своите 27 точки, 9 битки и 8 асистенции за солидния коефициент от 41 пункта. Георги Кендеров приключи с 16 точки, а някогашният национал Христо Николов-Гларуса се регистрира с 15 точки за едвам 14 минути на полето. Във краткотрайното класиране „ Черноморец “ заема второ място. В идващия кръг бургазлии одобряват водача „ Академик София-2.
Източник: focus-news.net