Бургас. След блестящ мач на Христо Николов-Гларуса, който завърши с

...

Бургас: Баскетболистите на „Черноморец“ надиграха гостуващия тим на „Атлетик“

Бургас. След ослепителен мач на Христо Николов-Гларуса, който приключи с 37 точки, баскетболистите на „ Черноморец “ надиграха гостуващия отбор на „ Атлетик “ с 82:70. Това оповестиха от пресцентъра на Община Бургас . Мачът в спортна зала „ Бойчо Брънзов “ беше от деветия кръг в „ А “ група – първа петица. Двата тима се захапаха крепко и почивката пристигна при задатък от 6 точки за бургазлии. В третата част гостите съумяха да понижат преднината до 3 точки. През последните 10 минути момчетата на треньора Йордан Колев демонстрираха повече класа и закономерно се поздравиха с поредна победа. Лидерът на „ Черноморец “ Христо Николов означи 37 точки, хвана 4 битки и направи 4 асистенции. Робърт Георгиев приключи с 12 точки и 6 битки. 11 точки добави Ангел Димитров, а с 10 точки и 9 битки се регистрира Паулин Жардим. В идващия финален кръг от тази фаза, тимът на „ Черноморец “, който е втори във краткотрайното класиране, гостува на „ Чавдар “ Троян. Мачът е на 24 март (неделя).
Източник: focus-news.net