Брюж продължава да е убедителен лидер в белгийското първенство, а

...

Брюж обърна Андерлехт и поведе с 10 точки

Брюж продължава да е безапелационен водач в белгийското състезание, а през вчерашния ден изкова нова значима победа, с която усили преднината си пред преследвачите Гент и Антверп на цели 10 точки. " Синьо-черните " завоюваха с 2:1 огромното дерби с Андерлехт и оставиха отбора на Венсан Компани на 9-о място в класирането.

Неотдавна двата тима се срещнаха за Купата на Белгия и Брюж се наложи с 2:0. Вчера съставът на Филип Клеман се озова в ролята на догонващ, само че още веднъж стигна до успеха.

Bruges are winning, EVERYWHERE we go #WeAreBruges pic.twitter.com/x3I4VD1I5M
— Club Brugge KV (@ClubBrugge) 19 януари 2020 година
Гола за Андерлехт вкара 18-годишният гений Антоан Коласин в 21-ата минута, само че в края на полувремето Ханс Ванакен изравни. Направените смени внесоха повече заостреност в офанзивите на Брюж и в 80-ата минута още веднъж Ванакен беше прецизен, носейки трите точки на гостите.

Брюж е и с мач по-малко от главните си съперници. В идващия кръг отборът ще е хазаин на Зюлте Варегем.
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Про Лига 22 кръг, неделя 19 януари  Андерлехт 1:2краен резулат  Клуб Брюж