Бронзовите медалисти от Игрите в Сочи преди четири години- Финландия,

...

Финландия тръгна силно в хокейния турнир

Бронзовите медалисти от Игрите в Сочи преди четири години- Финландия, стартираха с победа с 5:2 над Германия в група С на мъжкия олимпийски шампионат по хокей на лед. По-късно през днешния ден е другата среща в групата сред Швеция и Норвегия.

Финландците играха много спестовно и вкараха пет гола от 20 удара. Нападателят Еели Толванен вкара един гол и подаде за още три при триумфа на Суоми, като се разписа за 3:1 при числено преимущество във втората третина. Сами Леписто откри резултата още в третата минута отново при числено предимство, а етническият канадец Бруукс Мацек изравни също при пауъъ-плей. Мика Пьорала направи 2:1 в края на частта, а капитанът Ласе Куконен повиши на 4:1 малко преди края на втората част.

Защитникът Франк Хордлер понижи на 2:4 за тима, воден от легендата Марко Щурм,, а 7 минути преди крайната сирена Йоонас Кемппайнен оформи крайния резултат с третия гол за отбора при числено предимство.

Олимпийски хокеен шампионат за мъже от Игрите в ПьонгЧанг, първа среща в група С:
Финландия - Германия 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Finland #FIN beat Germany #GER 5-2 and 18-year-old Eeli Tolvanen had 1G+3A in his Olympic debut at #PyeongChang2018 #IceHockey! Find the game recap here: https://t.co/eufTaAQGsw