Британският пилот Дейли Матисън стана поредната жертва сред мотоциклетистите на

...

Ужасът продължава! „Черният остров“ взе нова жертва

Британският водач Дейли Матисън стана следващата жертва измежду мотоциклетистите на остров Ман. 27-годишният играч се разруши с 210 км/ч при ляв завой на третата обиколка, съобщава Блиц.

``

Матисън има 14 приключени надпревари, в които е спечелил три подиума. През предходната година е приключил на 11-о място в старт от влиятелния шампионат Суперсток.

Организаторите на надпреварата по улично трасе на остров Ман незабавно след нещастието с британския водач са прекратили конкуренцията. За победител въз основата на резултатите от първите две обиколки е разгласен Питър Хикман.

Самото съревнование е трябвало да се организира в събота, само че поради мощните ветрове и падналата тук-там мъгла е било отсрочено за понеделник.

Остров Ман може да се назова " Черния остров " за мотоциклетистите. На съревнование през предходната година починаха два души. Само са последното десетилетие на острова са намерили гибелта си 34 състезатели.
Източник: petel.bg