Британецът Кайл Едмънд записа най-големия успех в индивидуалната си кариера

...

Ето срещу кого може да играе Гришо в следващия си мач

Британецът Кайл Едмънд записа най-големия триумф в самостоятелната си кариера досега. Той се класира за четвъртфиналите на Аустрелиън Оупън, откакто обърна Адреас Сепи (Италия) за триумфа с 6:7 (4), 7:5, 6:2, 6:3. В идващия си мач 23-годишният Едмънд ще се изправи против спечелилия от срещата сред Григор Димитров (България) и Ник Кирьос (Австралия).

Изключително равностойният първи сет продължи 58 минути и беше решен от два следващи мини пробива на Сепи в тайбрека. Италианецът даже поведе с 2:1 във втората част след ранен брейк в сервиса на Едмънд. Британецът незабавно върна пробива, а по-късно направи още един в 12-ия гейм, с който завоюва сета и изравни резултата в мача.

Кайл Едмънд направи нови два брейка в подаването на Андреас Сепи през третия сет – във втория и осмия гейм. Третата част беше решена от един пробив в осмия гейм, след който британецът поведе с 5:3 и по-късно сервираше за успеха в мача. Той я реализира при първия си мачбол.