Британецът Кайл Едмънд достигна за първи път в кариерата си

...

Кайл Едмънд чака Гришо за първия си 1/4-финал в турнир от Шлема

Британецът Кайл Едмънд доближи за първи път в кариерата си до четвъртфиналите на шампионат от Големия шлем.
Едмънд отстрани италианеца Андреас Сепи с 6:7(4), 7:5, 6:2, 6:3 след съвсем три мача игра и влезе в огромната осмица на Откритото състезание на Австралия.

23-годишният британец, 49-и в международната класация, пласира 25 аса и общо 62 печеливши удара при триумфа.

Сепи взе оспорвания първи сет със серия от четири следващи точки в тайбрека, а във втората част италианецът пропиля ранен пробив задатък, след което последователно Едмънд овладя контрола върху мача.

Британецът взе пет следващи гейма, за изравни резултата в сетовете и да поведе с 3:0 в третия. В четвъртата част той осъществя единствен брейк за 5:3 и по-късно затвори мача при личен сервис.

Сепи отпадна в четвъртия кръг за трети път в последните четири сезона, само че още веднъж не съумя да стигне до четвъртфинал.

Следващият противник на Едмънд ще бъде избран след дуела сред миналогодишния полуфиналист и номер 3 в света Григор Димитров и представителя на домакините Ник Кириос.
Източник: btvnovinite.bg