Бразилия успя да победи Южна Корея с 4:1, а Винисиус

...

Винисиус посвети успеха над Корея на Пеле

Бразилия съумя да победи Южна Корея с 4:1, а Винисиус Жуниор даде началото на този празник, отбелязвайки първото попадение в срещата, успявайки да асистира и за четвъртия гол, дело на Лукаш Пакета.

" Искам да изпратя мощна прегръдка за Пеле... Тази победа е за него. Надявам се, че всичко ще е наред и че ще може да излезне от тази обстановка, а ние да бъдем първенци за него ", показа нападателят на Бразилия след края на мача.

Легендата на международния футбол Пеле бе признат в болница, откакто внезапно се е влошило здравословното му положение. Бившият бразилски нападател на няколко пъти увери, че е добре и не стопира да поддържа страната си на Мондиала.

На четвъртфиналите в Катар Бразилия ще се изправи против Хърватия, който победи Южна Корея след дузпи.
Източник: novsport.com