Бразилия стигна до инфарктна победа с 2:0 над коравия опонент

...

Бразилия с инфарктна победа над Коста Рика

Бразилия стигна до инфарктна победа с 2:0 над коравия конкурент Кост Рика във втория си мач от група Е, игран в Санкт Петербург.
И двата гола паднаха в добавеното време – Коутиньо и Неймар ги осъществиха. След тях Бразилия излезе отпред с 4 точки в групата, в която са още Сърбия с 3, Швейцария с 1 и Коста Рика без извоювана точка.

Бразилия стартира предстоящо по-активно, само че първата огромна заплаха в мача сътвориха костариканците.

В 13-ата минута Гамбоа откри Борхес, само че той не уцели вратата на Бразилия.

Костариканците започнаха със самочувствие, като не си поплюваха да правят нарушавания, като главната цел бе огромната звезда на Бразилия Неймар.

Бразилия въпреки всичко съумя да натисне, само че без да стигне до чиста обстановка.

В 27-ата минута Неймар излезе самичък против Навас, само че вратарят го пресрещна и отрази.

Марсело насочи първия прецизен удар в мача, чак в 41-ата минута, само че топката бе уловена от Навас.

„ Кариоките” съществено се изтезаха преди почивката и приключиха полувремето без гол, единствено с 1 корнер и 1 прецизен удар във вратата на Коста Рика – 0:0.

В 48-ата минута настана огромно безредие пред вратата на Навас, само че вратарят на Коста Рика се оправи на два пъти, а най-после бе фаулиран.

Веднага по-късно се изви нова огромна заплаха пред вратата на Коста Рика. Първо Жезус уцели гредата, а след това и Навас се намеси ослепително и мазета.

В 56-ата минута Паулиньо центрира по земя за Неймар, ударът му обаче бе избит в корнер от Навас.

Скоро по-късно Коутиньо шутира от междинна отдалеченост, само че право в ръцете на Навас.

В 72-ата минута Неймар получи топката на чиста позиция за пукотевица, само че изпрати топката над вратата на Коста Рика.

В 78-ата минута съдията Бьорн Кайперс отсъди дузпа за Бразилия, за задържане на Неймар. Но след това, след ревизиране с ВАР, реферът анулира дузпата. И вярно, тъй като действието на Неймар бе мощно пресилено, напряко симулация.

Съдията насрочи 6-минутно продължение и още в 1-ата минута Филипе Коутиньо съумя да вкара скъпия гол за Бразилия -1:0. Той притича и пред погледа на Габриел Жезус и костарикански бранител откри вратата на Кейлор Навас.

В 7-ата добавена минута Неймар оползотвори пас на Дъглас Коста и фиксира крайното 2:0 за Бразилия, показва Гонг.
Източник: frognews.bg