Бразилия се класира за финала на Копа Америка след измъчена

...

Бразилия e на финала на Копа Америка

Бразилия се класира за финала на Копа Америка след измъчена победа с 1:0 над Перу на стадион “Олимпико Нилтон Сантош” в Рио де Жанейро. Лукас Пакета вкара единствения гол в мача в 35-ата минута. "Кариоките " ще играят на финала на Копа Америка за 21-и път в историята, като ще пазят купата си от 2019 година. Срещу тях ще излезе спечелилият от другия полуфинал сред Аржентина и Колумбия. Бразилците преобладаваха през първата част и пропиляха няколко положителни положения посредством Неймар и Ришарлисон. В 35-ата минута Неймар нахлу в наказателното поле и върна към точката на дузпата, където Лукас Пакета от придвижване направи 1:0. Малко преди почивката голмайсторът пропусна да се разпише за повторно. След почивката Перу натисна педалите, само че шансът не бе на негова страна. В 50-ата минута мощен удар на Джанлука Лападула бе избавен от вратаря на Бразилия Едерсон. Разиел Гарсия съшо имаше добър късмет, само че и той не сполучи. В 81-ата минута при едно центриране от фаул Едерсон излезе неразчетено, Александър Каленс изпревари вратаря, само че ударът му с глава не откри опразнената врата.