Бразилия се издъни в първия си мач на Световното първенство

...

Бразилия се издъни срещу Швейцария

Бразилия се издъни в първия си мач на Световното състезание по футбол на съветска земя. Неймар и компания не съумяха да победят Швейцария, завършвайки наедно 1:1 на „ Ростов арена” в среща от група „ Е”.

Филипе Коутиньо даде преднина на „ Селесао” даде преднина на отбора с хубав удар от границата на наказателното поле в 20-ата минута. Швейцарците постановиха напън, само че през първото полувреме мъчно стигаха до обстановки за гол.

Европейският тим обаче стартира стремително втората част. В 50-ата минута полузащитникът Стивън Цубер бе оставен непокрит в дребното наказателно поле при осъществяване на корнер и изравни с глава. До края на срещата Бразилия имаше няколко благоприятни условия да стигне до успеха, само че не съумя да ги осъществя.
Източник: fakti.bg