Бразилия разби Република Корея с убедителното 5:1 като гост в

...

Бразилците се развихриха срещу Република Корея

Бразилия разруши Република Корея с безапелационното 5:1 като посетител в Сеул в контролна среща, която е част от подготовката и на двата отбора за Мондиала в края на годината. Ричарлисон изведе " кариоките " напред още в 7-ата минута, само че в 31-вата Хан Юи-Чо изравни.

Неймар върна задатъка на своите в 42-рата от дузпа, а в 57-ата осъществя още един углавен удар. Появилият се като промяна две минути по-рано Филипе Коутиньо вкара четвъртия гол в 80-ата минута, а друга от запасите - Габриел Жезус, оформи крайния резултат в добавеното време. Отделно отборът на Тите удари и две греди.

Така Неймар към този момент има 73 попадения за Бразилия и е единствено на четири от върха на Пеле за най-вече голове за националния отбор - 77.