Бразилия и Сенегал завършиха 1:1 в приятелски двубой, игран в

...

Фирмино с елегантен гол в мач №100 на Неймар за Бразилия

Бразилия и Сенегал приключиха 1:1 в другарски дуел, игран в Сингапур. Роберо Фирмино даде задатък на " селесао " в деветата минута, а Фамара Диедиу изравни в самия завършек на първото полувреме от дузпа, отсъдена поради нарушаване на Маркиньос против Садио Мане.

Тите заложи на доста офанзивна групировка, в която Неймар, Филипе Коутиньо и Габриел Жезус бяха зад поставения на върха на офанзивата Роберто Фирмино. Дани Алвеш и Тиаго Силва, които пропуснаха загубата от Перу, се завърнаха в състава. За Неймар това беше мач №100 с екипа на " селесао ".

Нападението на Сенегел бе водено от Фамара Диедиу, а голмайсторът на Ливърпул Садио Мане бе отляво на офанзивата. Шейку Кояте и Идриса Гей действаха като вътрешни полузащитници. Калиду Кулибали ръководеше отбраната на африканския отбор.
Neymar becomes the youngest player ever to reach 100 caps for Brazil pic.twitter.com/1jy5BvApGp
— ESPN FC (@ESPNFC) October 10, 2019

Още в деветата минута Бразилия откри резултата. Коутиньо откри добре Жезус отдясно. Нападателят на Манчестър Сити изведе Фирмино зад централната двойка бранители, а звездата на Ливърпул копна елегантно топката - 1:0. Друг състезател на Ливърпул - Садио Мане, можеше да се разпише в 26-ата минута, когато проби отляво и стреля мощно. Едерсон избави, въпреки че не съумя да улови топката. В 39-ата минута играчите на Сенегал желаеха дузпа поради игра с ръка на Тиаго Силва, откакто преди този момент Сане засече с глава центриране от корнер. След това топката стигна до Коли, който стреля с левия крайник, само че Едерсон избави.
В самия завършек на първата част Маркиньос изблъска Садио Мане в наказателното поле - дузпа за Сенегал и жълт картон за бранителя. Диедиу извърши доста тъкмо, макар че Едерсон хвана ъгъла.

В добавеното време на първата част Неймар, който бе неосезаем досега, излезе очи в очи с Гомис, откакто поучи извеждащо подаване от Фирмино, само че не съумя да преодолее стража и да изведе Бразилия още веднъж напред.
Half-time: 1-1
The national Stadium pic.twitter.com/ILf5xMcFWW
— Brasil Global Tour (@BGT_ENG) October 10, 2019

В 53-тата минута Коутиньо изведе хубаво Жезус, който съумя да изпревари Гомис и да стреля около него, само че ударът му бе неакуратен. Нападателят на Ман Сити изиска и дузпа в тази обстановка, само че учредения за такава нямаше. Веднъж Неймар стреля над напречната греда от фаул, а Едерсон избави рисков удар на Н'Диайе. В 86-ата минута шут на Мане срещна гредата, а малко по-късно Ричарлисон пропусна страхотна опция да донесе успеха на Бразилия, само че не съумя да откри вратата от добра позиция.

Бразилия: Едерсон, Алвеш, Маркиньос, Силва, Сандро (79'-Ренан Лоди), Артур (68'-Матеус), Каземиро, Жезус, Коутиньо (72'-Ричарлисон), Неймар, Фирмино (59'-Евертон)

Сенегал: Гомис, Гасама, Сане, Кулибали, Коли, Гей (79'-Б. Н'Диайе), Кояте (67'-Сар), Сар (93'-Тиуб), Диата, Деидиу (78'-Диало), Мане МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК!