Бразилия 2 : 0 Коста Рика 90+6′ ГОООЛЛЛ ЗА БРАЗИЛИЯ!

Бразилия

2: 0

Коста Рика
 90+6′
ГОООЛЛЛ ЗА БРАЗИЛИЯ! Неймар поставя точка на разногласието, откакто на празна врата получи пас от Дъглас Коста - 2:0!
90+1′
ГООООЛЛЛ ЗА БРАЗИЛИЯ! Коутиньо бележи след насрещен удар - 1:0!
84′
Жълт картон за Акоста.
81′
Жълт картон за Неймар.
81′
Жълт картон и за Коутиньо.
78′
Кайперс отсъди дузпа за нарушаване против Неймар, само че след помощ от ВАР системата съдията реши, че няма съображение за 11-метров углавен удар. По-скоро решението на рефера бе вярно!
75′
Калво заменя Гамбоа.
72′
Неймар пропуща с насрещен удар от дъгата пред наказателното поле, топката минава настрана от задачата!
71′
Костариканците съумяха да отбият натиска в първия четвърт час на второто полувреме, като изнесоха играта с няколко метра.
67′
Фирмино заменя Паулиньо.
58′
Нов удар, този път на Коутиньо, Навас още веднъж избавя!
56′
Страхотно избавяне на Кейлор Навас, който отрази с котешки инстикт удар на Неймар пред вратарското поле!

Снимка 364024
Източник:

54′
Боланьос заменя Уреня.
53′
Натискът на бразилците в първите минути на второто полувреме става все по-осезаем.

Снимка 364016
Източник:

50′
В рамките на няколко секунди " селесао " можеше да се разпише на два пъти! Първо Жезус прати топката в горната греда, след което Коутиньо удар от точката на дузпата рикошира във футболиста на противника и излезе в корнер!
48′
Сериозна заплаха пред вратата на Коста Рика приключи с центриране към Неймар пред вратарското поле, който е изпреварен от Кейлор Навас. Вратарят бе изблъскан обаче неспортстменски от бразилската звезда.
46′
Дъглас Коста заменя Вилиан на почивката.
45′
Начало на второто полувреме.
45′
Край на първото полувреме.

Снимка 364022
Източник:

41′
Марсело стреля пред наказателното поле, Навас избавя без проблем удара на своя съотборник в Реал (Мадрид).
38′
Въпреки териториалния напън бразилците изпитват съществени проблеми пред наказателното поле на съперника, заради което досега не са основали нито едно чисто голово състояние.

Снимка 364020
Източник:

37′
Претенции на " селесао " за дузпа след центриране от корнер. Повторенията демонстрираха, че такава по-скоро имаше, само че неизвестно за какво не се употребява системата ВАР!
29′
Удар на Вилиан диагонално отвън наказателното поле, топката минава настрана от вратата без да съставлява проблем за вратаря Кейлор Навас.
26′
Габриел Жезус бележи, само че голът е анулиран поради повече от очевидна засада!

Снимка 364017
Източник:

23′
Бразилците очевидно се затрудняват да пробият подредената защита на костариканците, които стоято сносно на терена.
17′
Центриране на Неймар пред вратарското поле, топката е изчистена надалеч от вратата на Навас.

Снимка 364013
Източник:

13′
Играчите на Коста Рика пропуснаха да открият! След пробив по десния фланг топката бе пратена към точката на дузпата, където Борхес я засече от придвижване по земя, само че ударът му мина до вратата!
8′
Постепенно играчите на " селесао " овладяха средата на терена и откриха напън в половината на противника.
3′
Коутиньо опита да порази задачата с удар отвън наказателното поле, само че топката мина над вратата.
1′
Начало на дуела, който ще се играе в Санкт Петербург!

Снимка 364000
Източник:

Състав 1. Алисон 1. К. Навас 2. Т. Силва 2. Акоста 3. Миранда 3. Гонзалес 5. Каземиро 5. Борхес 9. Жезус 6. Дуарте 10. Неймар 8. Овиедо 11. Коутиньо 10. Руиз 12. Марсело 11. Венегас 15. Паулиньо 16. Гамбоа 19. Вилиан 20. Гузман 22. Фагнер 21. Уреня Треньор Тите Оскар Рамирес Резерви 4. Педро 4. Смит 6. Ф. Луис 7. Боланьос 7. Д. Коста 9. Колиндрес 8. Аугусто 12. Кембъл 13. Маркиньос 13. Уолъс 16. Касио 14. Азофейфа 17. Фернандиньо 15. Калво 18. Фред 17. Техеда 20. Фирмино 18. Пембертон 21. Тайсон 19. Уастон 23. Едерсон 22. Гутиерес 14. Данило 23. Морейра
Бразилия излиза против Коста Рика във втория си мач на Мондиал 2018. Срещата е от група " Е ", където са още тимовете на Швейцария и Сърбия. Двубоят започва в 15:00 часа в Санкт Петербурк.

" Селесао " е определян за един от любимците на шампионата, само че не съумя да оправдае упованията в първата среща от шампионата. Възпитаниците на Тите стигнаха единствено до 1:1 против швейцарците. В същото време Коста Рика загуби с 0:1 от Сърбия.

Очакванията са през днешния ден " кариоките " са наподобяват по друг метод спрямо мача преди няколко дни. Нова неверна стъпка може да сложи под подозрение продължаването им в елиминационната фаза.

Неймар не се интересува от рецензиите по негов адрес

" Не стигнах дотук, тъй като съм положително момче "

Отборът на Оскар Рамирес показва порядъчен футбол в първия си мач в Русия и ще се надява на по-благоприятен резултат през днешния ден.

В състава на южноамериканците още веднъж има терзания към положението на огромната звезда Неймар, който напусна накуцвайки тренировката във вторник поради болки в глезена. В сряда той възобнови тренировки, само че не е несъмнено, че не се намира в оптимално положение.

В състава на Коста Рика няма проблеми с контузени и осъдени играчи.