Бразилецът Диого Морейра (MT Helmets - MSI) постигна първи успех

...

Бразилец триумфира в Гран При на Индонезия

Бразилецът Диого Морейра (MT Helmets - MSI) реализира първи триумф в кариерата си в клас Moto3, откакто завоюва Гран При на Индонезия, 15-и кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Той измина 20-е обиколки на пистата " Мандалика " за 33:19.0020 минути и записа дебютна победа.

Морейра започва от първа позиция и съумя да се оправи с напрежението в последната безредна обиколка. В нея той пое водачеството, само че беше изпреварен бързо от Даниел Олгадо. Бразилецът съумя да направи офанзива в последния завой и да пресече пръв финалната линия.

Диого Морейра е първият победител за Бразилия в този клас след Алекс Барос през 2005 година.

Новобранецът Давид Алонсо (Испания) с " GASGAS Aspar Team " се бореше за втората позиция със своя съотечественик Давид Муньос с " BOE Motorsports ". Все отново Алонсо финишира втори на 0,107 секунди, а Муньос приключи подиума с закъснение от 0.130.

Лидерите в генералното класиране останаха отвън първата тройка. Водачът Хауме Масия (Испания, Leopard Racing) е шести, а Аюми Сасаки (Япония, Liqui Moly Husqvarna Intact GP) - 18-и, а Даниел Олгадо (Испания, Red Bull KTM Tech3) - 14-и.

В подреждането за сезона водачът Хауме Масия води с 209 точки, следван от Сасаки и Олгадо, които имат надлежно 193 и 192 точки.

Следващото съревнование от календара е Гран При на Австралия от 22 до 22 октомври.