Брайтън загуби първия си мач в европейските турнири, след като

...

АЕК върна Брайтън в реалността! Гърците потопиха чайките насред Англия

Брайтън загуби първия си мач в европейските шампионати, откакто отстъпи с 2:3 вкъщи на гръцкия първенец АЕК (Атина) в мач от Група " В " на Лига Европа.

Головете за гостите от АЕК бяха дело на Джибрил Сидибе и Мият Гачинович, до момента в който Жоао Педро на два пъти изравняваше за Брайтън след дузпи. Победния гол за гърците означи Есекиел Понсе в 84-та минута на дуела.
 Всички резултати и голмайстори в Лига Европа

Вълнуваща вечер във втория по мощ шампионат на Стария континент

" Чайките " започнаха мача със мощен напън, само че бяха осъдени от АЕК след центриране от статично състояние. Жоао Педро изравни за Брайтън след дузпа, а Мият Гачинович означи втори гол за АЕК 5 минути преди почивката.

Жоао Педро извърши втора дузпа сполучливо и изравни за 2:2 в 67-а минута. Последната дума обаче имаше гръцкият първенец. Есекиел Понсе смълча трибуните в Англия в 84-та минута, оформяйки крайното 2:3.

Брайтън имаше благоприятни условия да изравни в добавеното време, само че не съумя.