Брайтън се върна от европейския срам в ръцете на Рома,

...

Брайтън се върна към победите, след като автогол на Андрю Омбамиделе потопи Форест

Брайтън се върна от европейския позор в ръцете на Рома, като реализира триумф с 1-0 във Висшата лига над застрашения от изпадане Нотингам Форест.

Albion се завърна на Amex Stadium с първото си премеждие в Лига Европа в тежко състояние след успеха с 4-0 в четвъртък в италианската столица.

Но автоголът на Андрю Омбамиделе от първото полувреме върна Чайките на победния път преди мача-реванш от 1/8-финалите в четвъртък с клуба от Серия А в Съсекс.

Неубедителна победа за тима на Роберто Де Зерби постави завършек на серия от три мача без победа във висшия дивизион, с цел да ги издигне до осмо място в таблицата.

Борещият се Форест, който доминираше през второто полувреме, се почувства наскърбен, че халфът на Брайтън Якуб Модер избегна червен картон в 67-ата минута за бърз удар против Неко Уилямс.

Хората на Нуно Еспирито Санто остана единствено на три точки над зоната на отпадане, откакто Дивок Ориги пропиля най-хубавото си начало на влажен неделен следобяд на излет на южния...