Брайтън постигна драматична победа с 3:2 над Евертън в среща

...

В луда драма Брайтън надви Евертън в сетния миг

Брайтън реализира трагична победа с 3:2 над Евертън в среща от 10-ия кръг на Висшата лига. Гостите от Ливърпул позволи четвърта загуба в последните си пет срещи за състезание, откакто позволи поврат в края.

През първото полувреме двата тима си размениха по едно попадение, като Паскал Грос откри резултата, а Уебстър си означи автогол за 1:1.

"Карамелите " поведоха с 2:1 в 74-ата минута след попадение на влезлият секунди по-рано Калвърт-Люин. До края обаче последва дузпа за домакините, осъществена от Мопе, и автогол на Люка Дин в четвъртата минута на добавеното време.

Тимът на Марко Силва е на 16-о място в класирането, на две точки над зоната на изпадащите, до момента в който Брайтън се изкачи до 12-а позиция.

Уест Хям и Шефилд Юнайтед приключиха 1:1. Снодграс даде задатък на лондончани, а Мусе изравни след почивката.