Брайтън избегна преиграване на сблъсъка от четвъртия кръг на ФА

...

Брайтън прескочи четвъртия кръг, Хъдърсфийлд и Суонзи ще преиграват

Брайтън избегна преиграване на конфликта от четвъртия кръг на ФА Къп против Мидълзбро, откакто се добра до успеха с гол в добавеното време. Попадението бе маркирано от резервата Глен Мъри с огромна доза шанс. Джордж Френд се опита да почисти, само че топката срещна коляното на нападателя и влезе във вратата на Дарън Рандолф.

Домакините от Мидълзбро изиграха мощно първо полувреме, само че удар на Адама Траоре срещна гредата.

Други два тима от Премиър лийг - Хъдърсфийлд и Суонзи, ще преиграват своите дуели от четвъртия кръг, защото приключиха 1:1 надлежно против Бирмингам и Нотс Каунти. Стив Муние (21') даде задатък на " териерите " след удар с глава. Лукас Юткиевич (54') изравни след почивката. Двубоят на " лебедите " се разви по еднакъв сюжет. Лусиано Нарсинг изведе Суонзи напред в самия завършек на първото полувреме. Ветеранът Джон Стед изравни в 62-рата, като гостите претренираха, че попадението би трябвало да бъде анулирано, защото топката е напуснала терена при построяването на офанзивата.

Ковънтри победи МК Донс като посетител с 1:0, а същият резултат класира и Шефилд Юнайтед, който надви вкъщи над Престън. Хъл Сити надви с 2:1 над Нотингам Форест и също ще играе на 1/8-финалите.

Милуол и Рочдейл ще преиграват след 2:2.