Братята Иняки и Нико Уилямс изработиха и вкараха двата гола

...

Силата на братството задържа Атлетик Билбао в битката за място в Шампионската лига

Братята Иняки и Нико Уилямс създадоха и вкараха двата гола за победа на Атлетик Билбао с 2:0 против Хетафе, която остави баските в борбата за последната квота за Шампионската Лига по футбол от испанското състезание. Те са с три точки зад Атлетико Мадрид, който гостува през днешния ден на Майорка в мач от 34-ия кръг.

Нико Уилямс записа по една асистенция във всяко полувреме, а Иняки се разписа на два пъти за триумфа на Билбао. Гостите удържаха преднината си и с девет души на терена, откакто Йерай Алварес и Айтор Паредес получиха червени картони през втората част.

Иняки Уилямс откри резултата в 26-та минута, когато получи пай пас от брат си Нико и изпрати топката в мрежата на домакините от към 20 метра.

Шест минути след началото на второто полувреме Нико записа втората си асистенция, когато разсече отбраната с съвършен пас и Иняки бе прецизен за 2:0.

Поражението остави Хетафе на десето място с две точки зад деветия Виляреал.