Брага се класира без особени проблеми в групите на Лига

...

Рикардо Орта довърши Спартак и прати Брага в групите

Брага се класира без особени проблеми в групите на Лига Европа, побеждавайки Спартак (Москва) и в реванша от плейофната фаза на шампионата. Португалците се постановиха с 2:1 в съветската столица и с общ резултат 3:1 отстраниха своя противник. И през днешния ден воин за гостите бе Рикардо Орта, който вкара и двата гола за своя отбор в 42-ата и 45-ата минута. Той бе създател и на победното попадение в първия мач. За московчани почетното попадение бе на Зелимхан Бакаев в 89-ата минута.

След относително равностойно първо полувреме, Брага нанесе своя удар в неговия край. В 42-ата минута Рикардо Орта вкара хубав гол с изстрел отвън наказателното поле.

В 45-ата минута Орта още веднъж стреля от отдалеченост, като този път рикошет в крайник на бранител оказа помощ на топката да се озове за повторно във вратата на Спартак.

В 89-ата минута домакините направиха загубата си малко по-почетна. Умяров опита удар, който бе блокиран, само че топката попадна в Бакаев, който я прати във вратата за 1:2.

Така Брага към този момент е в групите, а Спартак ще концентрира всички старания в шампионата на Русия.
Лига Европа final кръг, четвъртък 29 август  Спартак Москва 1:2краен резулат  Брага