Брага постигна втората си победа в група G на Лига

...

Брага матира Зоря с два бързи гола

Брага реализира втората си победа в група " G " на Лига Европа. Португалският отбор се наложи с 2:1 като посетител на и продължава с цялостен актив след първите два кръга.

Гостите взеха решение всичко още при започване на мача, когато паднаха и двата гола в тяхна изгода. В 4-ата минута Рикардо Есгайо центрира отдясно и с глава бе прецизен за 0:1.

В 11-ата минута Раул Силва напредна и подаде за Гайтан на границата на пеналта, който с удар от придвижване вкара същински шедьовър за 0:2.

Домакинитие направиха загубата си по-почетна в 6-ата минута на добавеното време, когато Дмитро Иванисения вкара хубав гол с шут от към 25 метра.

Така Брага събра актив от 6 точки и държи първата позиция във краткотрайното класиране в групата. Зоря пък се намира на дъното с нулев актив след първите два кръга.

Лига Европа 2 кръг, четвъртък 29 октомври  Заря Луганск 1:2краен резулат  Брага