Боян Асенов (56 кг) и Радослав Панталеев (91) станаха първите

...

Асенов и Панталеев донесоха първите медали за мъжете от “Странджа“

Боян Асенов (56 кг) и Радослав Панталеев (91) станаха първите наши медалисти при мъжете от 69-ото издание на боксовия шампионат „ Странджа “. И двамата завоюваха 1/4-финалните мачове в своите категории и си обезпечи минимум бронзовите оценки в конкуренцията.  Вечерна сесия от четвъртия ден на @@@
Най-малкият от тримата братя Асенови направи запаметяващ се дебют при мъжете, като победи изрично представителя на Мавриций Луис Майки с 5:0 съдийски гласа. Боян прати противника си в нокдаун още в първия рунд, като през целия мач сподели разнородни удари и положителни ескиважи, които оптимално затрудниха противника. В разногласието за място на финала българинът ще боксира против Нурбол Калжанов от Казахстан.  Вечерна сесия от четвъртия ден на @@@
Панталеев пък безусловно отхвърли своя противник Жибао Ван от Китай. Още в първия рунд българинът отвори аркада на дясната вежда на съперника си, а във втория му издейства две публични предизвестия и с мощни удари го прати в нокдаун. Това принуди треньорския щаб на Ван да хвърли бялата забрадка преди да е почнал третия рунд, което обезпечи на Панталеев класирането за полуфинала. Там той ще боксира с Абзал Кутибеков от Казахстан.  Вечерна сесия от четвъртия ден на @@@
Другите ни двама състезатели при 91-килограмовите Кристиян Димитров и Иван Мечков завършиха с присъединяване си на фаза 1/4-финали. След здрав мач с замяна на много тежки удари Кристиян загуби с 0:5 съдийски гласа от бразилеца Да Силва джуниор. Мечков пък отстъпи с 2:3 пред Салар Голами от Иран.
 Вечерна сесия от четвъртия ден на @@@ Утре ще бъдат излъчени полуфиналистите в останалите категории при мъжете.

Снимки: ЕМОНА ЦОНЧЕВА/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от вечерната сесия с присъединяване на четиримата българи ТУК!!!