"Ботев" (Враца) записа безпроблемна победа над "Верев" (Стара Загора) с

...

Ботев/Враца/ с безпроблемна победа като гост с 6:1 над слабаците от Верея

"Ботев " (Враца) записа безпроблемна победа над "Верев " (Стара Загора) с 6:1 и приключи мачовете на двата отбора в група "А " на Първа лига. Попаденията в мрежата на Кристиян Кацарев заваляха рано-рано, което по едно време накара стражът да приказва самичък на себе си.
Мирослав Будинов откри резултата с изстрел с глава в седмата минута - 1:0. В 20-ата минута Валери Домовчийски направи 2:0 с пета. В 32-ата минута Милан Вушорович се разписа за 3:0 с диагонален удар. В 35-ата минута Будинов засече пас отдясно за 4:0. В 71-ата минута резервата Антон Огнянов опъна мрежата - 5:0. Шестият гол падна в 79-ата минута след прецизен изстрел на Симеон Мечев. В 88-ата минута Станислав Маламов от дузпа направи 1:6.
Резултатът беше откри в осмата минута, когато Петър Атанасов центрира отляво, а Будинов с глава откри мрежата. Опитният нападател заби топката в тревата, след което тя мина зад стража на домакините Кристиян Кацарев - 1:0 за "Ботев ".
В 13-ата минута десният бек на врачани Едгар Тур центрира подло и топката се насочи към далечния ъгъл, само че Кацарев съумя да отбие. Секунди по-късно вратарят избави с плонж изстрел на Атанасов.
В 20-ата минута гостуващият състав поведе с 2:0. Пас на Тур беше засечен по хубав метод от Домовчийски, който с удар сходен на оня на Лий Шарп против "Барселона " в Шампионската лига, усили задатъка на своите.
В 32-ата минута Вушорович с диагонален удар не даде късмет на Кацарев и резултатът набъбна на 3:0 за отбора на Сашо Ангелов. Скоро по-късно Будинов засече подаване отдясно за 4:0.
Последва единственият късмет за гол, разкрил се пред домакините. Денислав Станчев обаче не съумя да преодолее стража на гостите от непосредствена непосредственост. Последваха 3-4 съществени положения пред другата врата, след едно от които вратарят Кацарев сподели самичък на себе си: "Това не е истина ".
Второто полувреме се игра на много по-ниски обороти, което понижи остротата на офанзивите. В 71-ата минута резервата Антон Огнянов получи топката на десетина метра от голлинията и с обмислен шут резултатът стана 5:0 за "Ботев ".
Шестата порция ледена вода за "Верея " пристигна в 79-ата минута. С техничен шут Симеон Мечев прати топката зад тила на Кацарев - 6:0 за гостите.
Скоро по-късно стражът Кацарев бе сменен под аплодисментите на феновете, а в 88-ата минута "Верея " получи право да извърши 11-метров углавен удар. Станислав Маламов не сгреши от бялата точка, стреляйки ниско до гредата - 1:6.

Верея - Ботев (Вр) 1:6

0:1 Будинов (7)
0:2 Домовчийски (20)
0:3 Вушорович (32)
0:4 Будинов (34)
0:5 Огнянов (71)
0:6 Мечев (79)
1:6 Маламов 88

Стартови сформира:
"Верея ": Кацарев, Весков, Ив. Иванов, Г. Желязков, Коуроупис, Василиевич, Стоянов, Маламов, В. Желязков, Станчев, Христов
"Ботев " (Вр): Коантар, Васев, Домовчийски, Гаджев, Тур, Михайлов, Кавдански, Вушорович, Будинов, Атанасов, Мечев