Ботев /Враца/ загуби с 0:3 контролата срещу вицешампиона на Кипър

...

Ботев /Враца/ загуби с 0:3 контролата с вицешампиона на Кипър

" Ботев " /Враца/ загуби с 0:3 контролата против вицешампиона на Кипър " Апоел " /Никозия/, която се игра в Правец.
Момчетата на Даниел Моралес позволиха два гола през първата част и един в края на мача.
Дебют за " Ботев " направи новото попълнение Стефан Велев, който се появи в 70-ата минута. Тогава на терена се появи и намиращият се на проби френски нападател с гвинейски корени Мамаду Гюраси.
В 9-ата минута гостите означиха първото попадение след удар с глава на Гавриел.
В 12-ата минута Браян Переа стреля с глава, само че стражът на кипърците избави.
След още 8 минути игра тимът от Кипър вкара втори гол. Този път Сарфо стреля, топката рикошира и влезе в мрежата на Красимир Костов.
До почивката футболистите на Даниел Моралес имаха няколко благоприятни условия. Шут на Жан-Пиер Да Силва бе избавен от вратаря, а същото се случи и след удар на Чавдар Ивайлов в 26-ата минута.
В 42-ата минута Браян Переа и Чавдар Ивайлов разиграха добре, само че Переа не можа да засече топката във вратата.
2 минута по-късно Момчил Цветанов извърши директен свободен удар, само че топката мина около гредата.
Малко след почивката Чавдар Ивайлов стреля рисково, само че топката мина над вратата.
В 48-ата минута Даниел Генов центрира от ъглов удар, Браян Переа стреля с глава, само че изпрати топката в навън.
След още 7 минути игра Переа още веднъж стреля с глава, само че вратарят на " Апоел " се оправи.
Последва и удар на Диого Барбоса над вратата на гостите.
В 84-ата минута футболистите на " Апоел " вкараха и трети гол, откакто се възползваха от неточност в отбраната на Ботев.
3 минути преди края Митко Панов центрира, само че Мамаду Гюраси се размина с топката.
В 88-ата минута Митко Панов изведе Иван Нешков в добра позиция, той стреля, само че стражът мазета в ъглов удар.

" Ботев " – " Апоел " /Никозия/ 0:3
0:1 Гавриел 9,